Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Modele zachowań oraz współpraca z dziećmi autystycznymi
Pod redakcją Catherine Maurice

Modele zachowań oraz współpraca z dziećmi autystycznymi

Poradnik dla rodziców i osób profesjonalnie zajmujacych się problemem

brutto: 46.00 zł
Powiadom znajomego


Wydanie: II poprawione
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-925613-0-9
Liczba stron: 523
Rozmiar okładki: 23.5 x 16.5
Producent: FUNDACJA ADAMA

Opis produktu

Książka od kilku lat ciesząca się ogromną popularnością wśród rodziców dzieci autystycznych w Ameryce. Stanowi kompendium wiedzy o terapii behawioralnej dzieci autystycznych. Redaktorka tomu, sama będąc matką dwójki dzieci z autyzmem, zgromadziła zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów i stworzyła poradnik, będący kopalnią wiedzy o terapii dzieci i młodzieży z autyzmem.
Na wstępie omówione zostały zewnętrzne ramy organizowania terapii, takie jak: optymalne miejsce do nauki, wiek dziecka w momencie rozpoczęcia terapii, intensywność i czas trwania terapii oraz dobór osób, prowadzących terapię. Po tym koniecznym wstępie następuje szczegółowy opis stosowanych programów nauczania. Każdemu programowi towarzyszy dokładna instrukcja jego przeprowadzenia, co czyni tę część książki doskonałym podręcznikiem dla osób pracujących z dzieckiem - z gotowymi do wykorzystania scenariuszami sesji terapeutycznych. Zamieszczone zostały także liczne wskazówki na temat motywowania dziecka do nauki, radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, stosowania instrukcji i podpowiedzi, sposobu zapisu osiągnięć dziecka (wraz z gotowymi formularzami) i wielu innych, istotnych w terapii dzieci autystycznych kwestii. Poruszono również kwestię oceny efektywności programu.
Jeden z rozdziałów książki dotyczy rzadko poruszanej problematyki terapii językowo-logopedycznej.
Znajdziemy w niej również to, co dla osób mających kontakt z dziećmi autystycznymi może być najważniejsze: prawdziwe historie dzieci, które dzięki terapii behawioralnej zostały "przywrócone światu". Niektóre z nich uczęszczają dziś do szkół masowych, a niektóre nadal wymagają nauczania specjalnego. Wszystkie jednak osiągnęły ogromny postęp w rozwoju i (co może najważniejsze) nauczyły się, że z kontaktu z drugim człowiekiem można czerpać radość i poczucie bezpieczeństwa. 
Modele zachowań oraz współpraca z dziećmi autystycznymi  są nieocenioną pomocą w tym procesie.


Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl