Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Byk jak byk
Agnieszka Frączek

Byk jak byk

Rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach językowych
Seria:
Na końcu języka

brutto: 24.90 zł
Powiadom znajomego


Wydanie: I
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7672-028-9
Liczba stron: 56
Rozmiar okładki: twarda oprawa, 17,5 x 22 cm
Producent: LITERATURA

Opis produktu

Czy każdy natychmiast odpowie prawidłowo: pomarańcz czy pomarańcza? Łabądź czy łabędź? Kontrol czy kontrola? Czyż nie słyszymy często: „pisze w gazecie”, „cofa się do tyłu”, „kontynuuje dalej”, kilkadziesiąt „gram” i „półtorej litra”. Zbyt wiele osób wokół nas wciąż „włancza” światło, dzieli ciastko "na trzy połowy" i umawia się "w dniu siódmego maja".
Po lekturze tej książki te ewidentne byki przestaną być groźne - autorka z pomocą finezyjnych i zabawnych wierszyków i króciutkich felietoników tropi je i chwyta za rogi! W przystępny i dowcipny sposób wyjaśnia mechanizm powstawania błędów, tłumaczy dlaczego te formy uznawane są za niepoprawne i podpowiada, czym można je zastąpić.
Ta książeczka ma uczyć i budzić językową świadomość dzieci. Przyda się także dzieciom mającym kłopoty z wymową - głośna lektura wierszyków da im okazję do gimnastyki języka i ćwiczenia trudnych do artykulacji głosek.
A wszystkich - dużych i małych na pewno wprowadzi w dobry nastrój i wywoła uśmiech - w czym dodatkowo pomogą kapitalne ilustracje Jony Jung.

Agnieszka Frączek - doktor habilitowany językoznawstwa i leksykograf. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Stworzyła serię polecanych przez Polskie Towarzystwo Logopedyczne książeczek logopedycznych. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2009, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl