Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Oro
Marcel A. Marcel

Oro

brutto: 34.90 zł
Powiadom znajomego


Wydanie: I
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 344
Rozmiar okładki: oprawa miekka, 21 x 14,5 cm

Opis produktu

Autorki, kryjące się pod pseudonimem Marcel A. Marcel (Olga Sawicka i Daria Łukasińska) napisały mądrą książkę dla młodzieży - połączenie powieści obyczajowej, przygodowej i współczesnej baśni, w której - bez taniego dydaktyzmu i pouczania - próbują objaśnić skomplikowany świat dorastających dzieci, nierzadko pokaleczonych przez dorosłych.

Główną bohaterką jest Lena, zakompleksiona i nieufna nastolatka z domu dziecka, tułająca się od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Pewnego dnia trafia do domu Wandy i Romana, kolejnych nowych rodziców, nieco odbiegających od ogólnie przyjętych standardów. Lena dołącza do gromady przysposobionych dzieci, bez wyjątku oryginalnych i obdarzonych nieprzeciętnymi osobowościami. Każde z nich dźwiga bagaż w postaci aktualnych problemów i traum z przeszłości. Oprócz przyszywanej rodziny w życiu Leny pojawi się ktoś jeszcze: nowy przyjaciel, tytułowy Oro, tajemniczy i nie do końca rzeczywisty. Razem z nim zawita odrobina magii, tej codziennej, niezauważalnej dla innych a dostrzegalnej tylko dla umiejących patrzeć tak, by widzieć...

Magia życia codziennego, ciepło, wiara w lepsze jutro, sporo uśmiechu, dużo wzruszeń - to wszystko znajdziecie w tej niezwykłej powieści.


Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl