Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Analogie atematyczne
Anna Nepomuceno, Anna Nallur

Analogie atematyczne

Seria:
Profesor Jagoda Cieszyńska poleca

brutto: 85.00 zł
Powiadom znajomego


Wydanie: I
Rozmiar okładki: pudełko tekturowe, 31,5 x 21 cm
Producent: ARSON

Opis produktu

Zestaw pomocy do ćwiczenia myślenia przez analogię.
Myślenie przez analogię pozwala odszukać odpowiadające sobie właściwości dla różnych cech, rzeczy, sytuacji, procesów itp. Umożliwia rozwiązywanie problemów poprzez przeniesienie wiedzy z jednej sytuacji na drugą.
Rozumowanie przez analogię polega na dostrzeżeniu reguły i wykorzystaniu jej do rozwiązania innych zadań w nowych sytuacjach. To ważny etap nauki i rozwoju intelektualnego. Brak tej umiejętności utrudnia uczenie się nowych umiejętności, także językowych.
Zestawy przeznaczony jest zarówno dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, jak i dla dzieci zdrowych, w celu stymulacji kształtowania funkcji poznawczych.
Zadania zawarte w kartach ćwiczeń można wykorzystywać do codziennej pracy w gabinetach logopedycznych i terapeutycznych oraz w przedszkolach i szkołach. Rozwijają one u dzieci takie umiejętności, jak:
-
odkrywanie i wykorzystywanie reguł,
-
werbalizowanie reguł,
-
odnajdywanie relacji i różnic,
-
dokonywanie analizy.
Karty ćwiczeń zostały podzielone według zastosowanych reguł oraz stopnia trudności. Dla każdej analogii przygotowano kilka ćwiczeń, aby dziecko mogło przyswoić daną regułę i przenieść ją na inne zadania, a w konsekwencji samodzielnie odszukiwać kolejne prawidłowości.
Karty zostały przygotowane w taki sposób, by dziecko mogło dołożyć „ruchomy” obrazek w odpowiednie okienko. Do każdej analogii dziecko ma za zadanie wybrać jedno z pięciu przedstawionych rozwiązań, wśród których tylko jedno jest prawidłowe. Przy pierwszej analogii terapeuta pyta dziecko pokazując na puste okienko: „Co tu pasuje?” Wszystkie analogie opierają się na zasadzie: „Jeśli A, to B”, np. „jeśli czerwony miś zamienia się w żółtego misia, to czerwone auto zamieni się w żółte auto”. W powyższym przykładzie dziecko ma za zadanie uświadomić sobie regułę. Mówiące dzieci należy zachęcać do werbalizowania reguł. Osoby z zaburzeniami komunikacji językowej po wykonaniu zadania powinny usłyszeć wypowiedzianą przez dorosłego zasadę.

Zestaw zawiera:
- 67 kart kartonowych, kolorowych, dwustronnie foliowanych
- instrukcję z odpowiedziami

Produkty powiązane

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl