Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Ja i mój świat - etap obrazka. Podręcznik cz. 1

Ja i mój świat - etap obrazka. Podręcznik cz. 1

Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Seria:
Ja i mój świat

brutto: 35.00 zł
Powiadom znajomego

Wydanie: I
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7134-743-6
Liczba stron: 128
Rozmiar okładki: oprawa miękka, albumowa, A 4
Producent: HARMONIA

Opis produktu

Podręcznik Ja i mój świat został przygotowany z myślą o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i autyzmem, dla których korzystanie z podręczników dla szkół masowych jest zbyt trudne. Pozwala na systematyczne, zaplanowane wprowadzanie treści edukacyjnych, związanych z poznawaniem środowiska społeczno-przyrodniczego. Przy opracowaniu książki uwzględniono potrzeby, możliwości i poziom rozwoju wszystkich uczniów. Odbiorcą jest dziecko, które nie musi posiadać umiejętności czytania.
Duże, realistyczne zdjęcia w książce mają być bodźcem dla ucznia do kształtowania pojęć z danego zakresu i do pracy z krótkim, wprowadzającym w tematykę tekstem - czytanym przez nauczyciela lub rodzica,  Czytanki są krótkie, proste, dostosowane do poziomu uwagi dziecka rozpoczynającego swoją edukację w placówce. Przygotowane polecenia i pytania do czytanek pomogą nauczycielowi oswoić dziecko z podręcznikiem szkolnym.

Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku w następującym składzie: Marzena Bednarz, Joanna Bladowska, Karolina Kluczkowska, Weronika Lubocka, Eliza Ludkiewicz, Agnieszka Maślaczyk-Trzasko, Angelika Miłosz, Małgorzata Okoniewska, Olga Sniezhko, Magdalena Sowińska, Lidia Szczepańska, Marzena Żmuda-Trzebiatowska.


Do kompletu Ja i mój świat należą także:

  • Ja i mój świat. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka. PODRĘCZNIK część 2,
  • Ja i mój świat. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka. Piosenki, prezentacje i zabawy - płyta CD + płyta DVD
  • Ja i mój świat. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka. KARTY PRACY,
  • Ja i mój świat. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka. ZADANIA DOMOWE.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl