Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Superoko
Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński

Superoko

Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową, koordynację ruchowo-wzrokową i orientację przestrzenną dla dzieci i dorosłych

brutto: 14.90 zł
Powiadom znajomego


Wydanie: I
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7134-756-6
Liczba stron: 60
Rozmiar okładki: oprawa miękka, 20,5 x 29,5 cm
Producent: HARMONIA

Opis produktu

Publikacja stanowi kompleksowy materiał pomocny w rehabilitacji widzenia, usprawnianiu percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz orientacji przestrzennej. Książka skierowana jest do terapeutów pedagogicznych, tyflopedagogów, nauczycieli przedszkolnych i nauczania zintegrowanego oraz rodziców. Ćwiczenia przeznaczone są zarówno dla dzieci - już od czwartego roku życia, jak i dla osób dorosłych.
Superoko zawiera 52 propozycje zadań polegających na rozpoznaniu i zaznaczeniu konturów różnych przedmiotów i postaci. Kontury przedmiotów nakładają się na siebie, w niektórych zadaniach wprowadzone zostały utrudnienia, np. zmiany proporcji przedmiotów. Zadania zostały podzielone ze względu na stopień trudności na trzy części: poziom łatwy,średni i trudny. Na końcu książki znajduje się klucz odpowiedzi. Znajdziemy też szereg propozycji zabaw, np. wyszukiwanie konturów przedmiotów, których nazwa zaczyna się od konkretnej litery, wyszukiwanie i porządkowanie przedmiotów według ich rzeczywistej wielkości lub ilości sylab w nazwie, kolorowanie konkretnych przedmiotów lub kreślenie ich konturów bez odrywania ręki, opowiadanie historyjek z wykorzystaniem nazw rozpoznanych przedmiotów i wiele innych.
Proponowane ćwiczenia są uniwersalne, można je wykorzystać podczas zajęć indywidualnych oraz w pracy grupowej w przedszkolu, szkole lub ośrodkach terapeutycznych.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl