Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Wzory i obrazki. Poziom podstawowy (zeszyt ćwiczeń)
Marianne Frostig, David Horne

Wzory i obrazki. Poziom podstawowy (zeszyt ćwiczeń)

Program rozwijający percepcję wzrokową
Seria:
Wzory i obrazki

brutto: 21.00 zł
Powiadom znajomego


Rok wydania: 1986
ISBN: 83-85512-37-3
Liczba stron: 80
Producent: PTP

Opis produktu

Wzory i obrazki to tytuł programu terapeutycznego, rozwijającego percepcję wzrokową. Program jest podzielony na trzy poziomy: podstawowy, średni oraz wyższy. Dla każdego z poziomów opracowano zeszyt ćwiczeń i podręcznik z wyczerpującymi instrukcjami - dzięki temu ćwiczenia może wykonywać z dzieckiem każdy dorosły, nie tylko fachowy terapeuta.
Program jest przeznaczony do intensywnych ćwiczeń stymulujących rozwój funkcji wzrokowych dziecka. Zadania obejmują wszystkie aspekty percepcji wzrokowej: koordynację - wzrokowo-ruchową, spostrzeganie figury i tła, stałość spostrzegania, spostrzeganie położenia przedmiotów w przestrzeni oraz spostrzeganie stosunków przestrzennych. Po wykonaniu każdego zadania dziecko może ocenić, czy i jak bardzo było ono trudne i wpisać ocenę do specjalnej tabelki. Analiza tabeli pozwala wyciągnąć wnioski, który aspekt percepcji wzrokowej jest u dziecka najbardziej zaburzony. Mają więc te ćwiczenia charakter diagnostyczny co jest ich dużym walorem.
Podczas wykonywania ćwiczeń dziecko posługuje się ołówkiem i kredkami, co dodatkowo rozwija małą motorykę i ćwiczy umiejętności grafomotoryczne.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl